You are currently viewing ZWYCIĘSTWO PRZED LIGĄ
ZWYCIĘSTWO PRZED LIGĄ

Dzisiaj Powstaniec mierzył się na CHKS-ie w deszczu z KP Byszewy, w swoim ostatnim sparingu przed rozpoczynającą się za tydzień ligą. Frekwencja nie była tak rewelacyjna jak w środę (28. graczy – przyp. red.), ale 18. zawodników to i tak niezły wynik, biorąc pod uwagę, że termin spotkania to przecież Wielka Sobota.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale to nie Powstaniec objął prowadzenie. Około 25. minuty po dośrodkowaniu z lewej strony, w polu karnym zawodnik Byszew wykończył skutecznie kontratak swojej drużyny. Przed przerwą Powstaniec zdołał odpowiedzieć tylko raz. W polu karnym ostro faulowany był Dawid Borkowski i sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Christopher Kawalec i pewnie pokonał bramkarza rywali.

W drugiej połowie Powstaniec zaprezentował się lepiej. W efekcie po dziesięciu minutach, po jednej z akcji, piłkę w pole karne zagrał Miłosz Majzner do Christopher Kawalec, ten wycofał przed pole karne, a tam Daniel Raszkiewicz pięknym strzałem „zerwał pajęczynę” w bramce rywali. Obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, ale to Powstaniec dobił rywala. Po zamieszaniu w polu karnym i kilku dobitkach, do piłki dopadł w końcu Arsen Karapetyan i dopełnił formalności.

Zwycięstwo 3:1 nie przyszło łatwo, ale to dobry prognostyk przed ligą. Brawo drużyna! Teraz przed podopiecznymi Andrzej Łaska świąteczny odpoczynek, a potem treningi i start ligi w sobotę z LKS II Gałkówek.