NA WSTĘPIE

Każdego roku organizujemy charytatywny „Turniej dla Dobra” w czasie, którego odbywają się: halowy turniej piłki nożnej seniorów oraz inne atrakcje dla widzów (np. zumba, trampoliny, pokaz freestyle’u). W czasie wydarzenia zbierane są datki na leczenie chorych dzieci oraz licytacje.  Do tej pory udało nam się dwukrotnie zorganizować „Turniej dla Dobra”. Jeżeli chcesz wesprzeć nasze działanie w roli sponsora, partnera lub wystąpić razem ze swoją drużyną na turnieju, skontaktuj się z nami.

W tym roku (2018) ruszamy z edycją letnią, która przeznaczona jest dla młodych graczy. Na naszym domowym boisku w Lipce odbędzie się turniej w którym zagrają drużyny Juniorów z całego województwa łódzkiego. 

I EDYCJA TURNIEJU DLA DZIECI

Właśnie rozpoczęły się zapisy na  TURNIEJ DLA DOBRA 1. EDYCJA DLA DZIECI. Cała impreza odbędzie się na boisku w Lipce. Oprócz zmagań piłkarskich młodych gwiazd z całego regionu Łódzkiego planujemy wiele atrakcji towarzyszących, a całą imprezę zwieńczy mecz towarzyski Straży Pożarnej z Policją. Oczywiście wszystkie środki jakie uda się zebrać zostaną przeznaczone na leczenie Mateusza, dla którego zorganizowaliśmy II EDYCJĘ TURNIEJU DLA DOBRA. Leczenie daje pozytywne wyniki, więc daje nam to dodatkową energię do dalszej walki o Jego zdrowie.

Na turnieju zespoły będą ze sobą rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: 8-9 oraz 10-11 lat. W każdej kategorii będzie po 8 drużyn, które składać się będą z max. 12 osób. W młodszej kat. wiekowej jednocześnie na boisku będzie mogło przebywać 6 osób (5 w polu + bramkarz) a w starczej 7 (6 w polu + bramkarz). Zagramy systemem ligowym, a więc każdy z każdym. Mecz będą trwały 15 minut (bez przerw).

 Boisko w Lipce zostanie podzielone na 4 sektory na których jednocześnie będą rozgrywane mecze dwóch grup wiekowych. Początek imprezy jest zaplanowany na godzinę 9.30. W planach jest poczęstunek, który przygotuje OSP Swędow,  „Miasteczko Policyjne”, licytacja przedmiotów oraz wiele innych. Nowe atrakcje będą dodawane w wydarzeniu na FB. Kliknij TUTAJ, żeby dowiedzieć się więcej.

Zgłoszenia można dokonać mailowo na info@powstaniecdobra.pl bądź przez naszego facebooka.  osp swedow i zyczliwych mieszkańców gminy

II EDYCJA

W lutym 2018 r. zorganizowaliśmy w Zgierzu drugą edycję charytatywnego turnieju halowej piłki nożnej „Turniej dla Dobra”. Tym razem zbieraliśmy pieniądze dla chorego na autyzm 6. letniego Mateusza Jaska. W turnieju wystąpiło 12 drużyn, odbyły się różne atrakcje (m.in. zumba, trampoliny, pokazy tańca, freestyle’u piłkarskiego). Przez cały czas prowadzone były zbiórki do puszek oraz licytacje m.in. koszulka Jakuba Błaszczykowskiego z autografem (wylicytowana za 2550 zł!) , koszulka Widzewa Łódź z autografami, , koszulki Siatkarek i Koszykarek, koszulka FC Bacelony i wiele więcej.  Najlepszą drużyną w zmaganiach piłkarskich okazała się Silesia Team. 

W czasie całego turnieju zebraliśmy 25 000 zł. Podobnie jak w roku poprzednim honorowy patronat na turniejem objęli: prezydent miasta Zgierz Przemysła Staniszewski oraz burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski.

Patronowali wydarzenie: TVP3 Łódź, Radia Łódź i Melo oraz zgierskie media. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem. Za rok planujemy kolejną edycję

I EDYCJA

Już pierwsza odsłona halowego „Turnieju dla Dobra” (styczeń 2017) okazała się dużym sukcesem organizacyjnym, gdyż udało się zebrać ponad 5 000 złotych na rzecz Jasia Turczyna, chorującego na dziecięce porażenie mózgowe. Kwota ta była sumą  wpisowego wpłacanego przez drużyny biorące udział w turnieju, a także datków wrzucanych do puszek przez piłkarzy i kibiców w trakcie trwania całej imprezy. 

W zawodach wzięło udział 12 drużyn. Każda musiała wpłacić „wpisowe”, które w całości trafiło na konto chorego Jasia. Dodatkowo pieniądze zbierano podczas rozgrywek. Zawody wygrała drużyna FC Stryków.